Beşiktaş

Tekinoktay, Sergen Yalçın’ı resmen açıkladı!

Hürser Tekinoktay: Biz Sergen Yalçın'ı Zidane yaparız. Onun arkasında Toshack ve Rasim Kara gibi iyi futbolcu getirecek güçlü bir ekip kurduğumuzda Zidane olur.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Bilgi güçtür
  • Mümkün Olanın Geleceği
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Günün ipucu: Yine o adam
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Spieth eksik kesim tehlikesi altında

Beşiktaş Ajax maç günü Sports TV ‘de Sergen Yalçın ile birlikte İki tane sportif direktör ile nasıl ve ne şekilde çalışacağını tekrar açıklandı.

Beşiktaş ve Milli Takımda görev yapmış Rasim Hoca ve yabancı olarak yine Beşiktaş, Real Madrid, Galler Milli Takımı gibi çok başarılı bir futbol geçmişi olan John Benjamin Toshack.

Sergen Yalçın Beşiktaş Kulübünde Beşiktaş kültür kodlarına sahip tek insan şu anda. İkinci birisi yok ne başkan ne yardımcısı ne genel sekreteri, ne yönetim kurulu. O yüzden onunda kıymetini bilmek lazım.”

Tekinoktay, Sergen Yalçın’ı resmen açıkladı!

Beşiktaş’ta geçtiğimiz haftasonu yapılan kongrede Fikret Orman ile beraber başkanlık koltuğu için yarışan ancak seçimi kaybeden Hürser Tekinoktay, başkan seçilmesi halinde yapmayı planladığı vaatlerini açıkladı.

Beşiktaş’ın eski başkan adayı Hürser Tekinoktay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Beşiktaş’a Başkan olması halinde yerine getirmeyi planladığı projelerini duyurdu.

Tekinoktay, Alanyaspor teknik direktörü Sergen Yalçın’ı siyah-beyazlıların yeni teknik patronu yapmayı planladığını, Yasin Sülün ile beraber bir proje yapmayı düşündüğünü açıkladı.

“Bir başkan kendi seçtiği teknik direktörü görevden alırsa, o da onula birlikte gitmelidir.”Brian Clough

hurser tekinoktay sergen yalcin besiktas

 

“Birinciysen birincisindir, ikinciysen hiç bir şey”Bill Shankly

İki tane sportif direktör ile çalışacaktık; Rasim Kara ve John Benjamin Toshack. Takımın başına Sergen Yalçın’ı, yardımcılığına ise Yasin Sülün’ü getirecektik. (Fanatik)

Hürser Tekinoktay: Biz Sergen Yalçın’ı Zidane yaparız. Onun arkasında Toshack ve Rasim Kara gibi iyi futbolcu getirecek güçlü bir ekip kurduğumuzda Zidane olur. Zaten o zekaya ve yeteneğe sahip.” (TRT Spor)

Toshack Real Madrid

Hürser Tekinoktay, Sergen Yalçın’ı resmen açıkladı!

Kıymetli Beşiktaşlılar ve Basın Mensupları bilgisine;

1-Başkanlık seçiminden beri merak edilip tarafıma Başkan olursam hangi hoca ve kişilerle çalışacağım çok soruldu.

Beşiktaş Kulübünde daha önce uzun yıllar görev almış aşağıdaki kişilerle çok sağlam bir yapı oluşturacaktık.

2- İki tane Sportif Direktör ile çalışacaktık. Yerli olarak uzun yıllar Beşiktaş ve Milli Takımda görev yapmış Rasim Hoca ve yabancı olarak yine Beşiktaş, Real Madrid, Galler Milli Takımı gibi çok başarılı bir futbol geçmişi olan John Benjamin Toshack.

3-Rasim Kara ile yaklaşık 6 ay önce sportif direktör olarak prensipte anlaşmıştık.

Ancak eski hocamız ve kaptanımızı camiamızda çok sevilen sayılan birisi olmasına rağmen seçim kozu olarak kullanmaktan imtina ederek son gün bile bu açıklamayı yapmamıştık.

4- Takımımızın başına getireceğimiz hoca ise Beşiktaş ve Milli Takımımızın bir başka efsanesi olan, şimdinin başarılı teknik adamı Sergen Yalçın, yardımcısı ise yine eski futbolcumuz Yasin Sülün olacaktı.

5- Bu 4 kişi ve Başkan olarak benim ortak noktamız hepimizin Beşiktaş’ta daha önce Hoca ve/veya Futbolcu olarak uzun yıllar görev almamızdı.

Ayrıca ben altyapıda PAF takımı hocasıyken Yasin takım kaptanımdı.

6-Sergen ise A Takımdan kadro dışı kaldığında bir süre yine benim hocalığımda Yasin ile beraber antrenmana çıktılar. Daha sonra 100. Yıl şampiyonluğunda A Takımda görev aldılar.

7-Son 4 yıl U-21 takımımızın teknik direktörü olan Yasin Sülün 1997 yılında Toshack Beşiktaş’ın başındayken A takıma yükselerek onun takımında oynadı.

Sergen Yalçın ise Rasim Hoca’nın takımında.

8-Ben ise hem Rasim Kara hem de Toshack dönemlerinde PAF Takımı hocasıydım ve her ikisinin takımında da bizim altyapımızdan çıkan futbolcularımız oynadılar.

9-Sonuç olarak biri başkan, ikisi sportif direktör, diğer ikisi futbol takımımızda olmak üzere birbiri ile çalışmış 5 teknik adam ve sporcunun Türkiye’de hiç olmayan ama

10- Tüm dünyada hep örnek gösterilen Avrupai Bayern tarzı modelin Beşiktaş versiyonunu çok başarılı bir şekilde gerçekleştirerek, tecrübe ve gençliğin bir arada olduğu kurumsal bir yapının temellerini atacaktık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu