Beşiktaş

Hürser Tekinoktay: “Doğruları yapın”

Gündem Beşiktaş Kanalı Beşiktaş JK Divan Kurulu Üyesi, eski başkan adayların Hürser Tekinoktay, Gündem Beşiktaş YouTube kanalına konuk oldu.

Hikaye Öne Çıkanlar
 • “Arkadaşlarım da Hasan Arat’ı destekledi, şimdi hepsinin görev borçları var”
 • Ahmet Nur Çebi. Çebi ödeyecek veya Yaşar Aşçıoğlu’na rücu edecek.

Gündem Beşiktaş Kanalı Beşiktaş JK Divan Kurulu Üyesi, eski başkan adayların Hürser Tekinoktay, 11 Ocak 2024 günü saat 20:00’da canlı yayında Gündem Beşiktaş Çağrı Oral’a konuk oldu.

Hürser Tekinoktay: “Doğruları yapın”

Çağrı Oral’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen programı saat 20:00 itibariyle kanalımızdan canlı olarak yayınlandı.

Çağrı Oral Kimdir?

Çağrı Oral, Gitmesen isimli Kısa Filminin yönetmenliğini yapmıştır. Aynı zamanda kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Kurmaca Dalı, İkincilik Ödülü vardır.

Berinlemesine Çapraz Koşu Belgeselinde Can Çelik, Onur Uğraş, Emre Can Özen 2. Paso Öğrenci Filmleri Festivali, Gösterim Seçkisinde başarılı olmuştur.

Kendi bildiğiniz doğruları yapın; orası tüm onurunuzun beşiğidirHürser Tekinoktay

Hürser Tekinoktay Çağrı Oral

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Hürser Tekinoktay, Fulya davası için kurulan şaibeli tahkim konusunda savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak yeni yönetime ve başkan Hasan Arat’ı destekleyen kendi arkadaşlarına seslendi: “Görev borçları var”

Gündem Beşiktaş YouTube kanalında Çağrı Oral’ın konuğu olan Beşiktaş Divan Kurulu üyesi ve eski başkan adayı Hürser Tekinoktay Fulya davası ile ilgili Ahmet Nur Çebi döneminde kurulan şaibeli tahkim hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Hürser Tekinoktay’ın açıklamaları şöyle;

“Biz Süleyman ağabeyden bir emanet aldık. Fulya davası, Şan Ökten. Hala Şan Ökten’in kavgasını veriyoruz.

Bitmedi o. Tahkimi şikayet ettik cumhuriyet savcılığına. Hileli tahkimle ilgili şikayet ettiğimiz dosyaya Yalçın Karadeniz de dilekçe verdi müdahil oldu.

“Arkadaşlarım da Hasan Arat’ı destekledi, şimdi hepsinin görev borçları var”
Hürser Tekinoktay

Fulya davasına bitme aşamasında son dönem gelen Aker Çıtak da var bizim avukat. Onunla birlikte benim arkadaşlarım da Hasan Arat’ı destekledi

Tahkime müdahil olacaklar.

Çağrı Oral: Maddi bir borçları mı var anlamadım.

Ahmet Nur Çebi döneminde hileli bir tahkim kurulmuş ya. Bizim haklarımız sözde o tahkimde kaybedilmiş. Ama tahkimin üçü de Fulya müteahhidinin ortaklık yaptığı Nurol İnşaat’la ilişkisi var.

Nurol İnşaat’ın sahibi kim? Çarmıklılar. Çarmıklıların dünürü kim Yıldırım Demirören. Bu ilişkiler içerisindeki üç kişinin bu Fulya’daki enkazın taraflarından olmaması lazım.

Fulya Davası kazanımları, Beşiktaş'ın serveti olan tarihi geçmişine ve misyonuna sahip çıkmak olacaktır.

Görev borcu olanlar

 • Tamer Mert
 • Aker Çıtak
 • Hasan Arat
 • Sezgin Gülnar
 • Çağrı Göksel
 • Yalçın Karadeniz
 • Şeref Nasır
 • Ahmet Akpınar
 • Gökhan Tiryaki

Fulya Davası kazanımları, Beşiktaş’ın serveti olan tarihi geçmişine ve misyonuna sahip çıkmak olacaktır.

Çağrı Oral: “Ahmet Akpınar gidebilir”

Örnek veriyorum tahkime bizim kulübümüzü temsilen Ali Rıza Dizdar gidebilir. Yalçın Karadeniz gidebilir.

Çağrı Oral: Ahmet Akpınar gidebilir.

Hepsi gidebilir. Fulya döneminin içindeydi bunlar. Fiili hareket yapmaları da gerekirdi avukatlar çünkü. Benim işim değil ki avukatlık.

Çağrı Oral: Burada bir eleştiri mi anlıyoruz?

Eleştiri anlayabilirsin. Eleştiri bu. Bundan daha doğal bir eleştiri de olmaz. Ben antrenörüm Çağrı. Avukatlık yapmak, kulübün siyasetinde mallarını takip etmek zorunda değilim. Birazını onlar yapsaydı ben antrenörlük yapsaydım. Üç beş tane daha çocuk çıkarır Beşiktaş’a hizmet ederdik.

Çağrı Oral: Aslında Fulya davasıyla ilgili bir program yapmak istiyoruz.

Avukatlar da gelsin Engin Baltacı da gelsin Ahmet Nur Çebi de gelsin Hasan bey de gelsin hepsi gelsin. O dönemin belediye başkanı İsmail Ünal da gelsin.

Diyeceğim şu: Borçları var derken. Hileli tahkimi biz şikayet ettik. Şu an dava dosyası açık. KPMG ile birlikte iki tane şikayetimiz var. Hasan bey diyor ya cımbızlamışlar. İşte müdahil olun.

Hürser Tekinoktay “Çebi’ye yetki verildi mi? Yeni yönetim bunu araştırsın”
Şu anda yönetim kurulunun yapacağı iş hemen Denetleme Kurulunu alacaklar 95 milyon dolarlık bir anlaşmaya istinaden heyet kurulması için Ahmet Nur Çebi’ye yetki verildi mi?

Bunlar sıkıştırmışlar tahkim diye. Kırmızı kart için de TFF’ye tahkime gidiyorsun. Sen 95 milyon dolarlık Fulya kanser hücresi için tahkim yetkisi alacaksın.

Diyeceksin ki 95 milyon dolarlık bir pazarlık için tahkim kuruyoruz. Genel kurulda da bir temsilci seçeceğiz kimi seçelim. Ali Rıza Dizdar’ı mı Ahmet Akpınar’ı mı? Herkes kaldırır elini atıyorum Ahmet Akpınar bizim temsilcimiz olsun der.

Orada heyet başkanı bizim tarafımızı tutarken Ahmet Akpınar karşı tarafı tutarsa o zaman deriz ki Ahmet bey sen ne yaptın. Seni seçtik sen şike yaptın kendi kalene gol attın.

Çağrı Oral: Ahmet bey böyle bir şey yapmayacağı için…

Yapamaz tabi zaten.

O dönemin Divan Başkanı Yalçın Karadeniz öyle bir yetki alınmamıştır, tutanaklarda yoktur, hilelidir diye savcılığa başvurdu bir bir buçuk ay önce. Yönetim kurulu da denetleme kurulundan bunu tanzim edecek savcılığa başvuracak.

Bu yönetimin görev borcu var

Peki ne olacak?

En basiti biz bir taraftan 56 milyon dolar aldık ya. Tespit edilecek 50 milyon dolar dışarıdaysa, kim sorumlu, Ahmet Nur Çebi. Çebi ödeyecek veya Yaşar Aşçıoğlu’na rücu edecek.

Belgeleri var. Bir şekilde hukuk girsin yani. Hukukun girmesi için de bu yönetimin icraat yapması lazım. Onun için bu yönetimin görev borcu var. Görevi bitirme borcu var.

Çağrı Oral: Sizce bitirecekler mi?

Bakacağız, bilemem. ”

Hürser Tekinoktay

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu