Haber

Fikret Orman: “En büyük davaları KPMG’ye açacağım”

Fikret Orman'dan Ahmet Nur Çebi'ye ve KPMG'ye olay sözler! "Hayatlarının en büyük davasını açacağım"

Beşiktaş’ın eski başkanı Fikret Orman, Sports Digitale YouTube Kanalı’nda önemli açıklamalar yaptı. İşte Fikret Orman’ın Ahmet Nur Çebi ve KPMG sözleri.

“Çok üzüldüm. Üzüntüm çok da geçti diyemem. Ben Beşiktaş’a geldiğim gün şartlar belli, o dönemde kimse yoktu aday. Amacım kimseyi aşağıya çekmek falan değil, kamuoyunu dolduran adaylardan bahsediyorum, yoktu. Ben ne halde gelip, Beşiktaş’ı nerelere getirdiğimi çok iyi biliyorum.

Bunlar kendiliğinden oldu sanıyorlarsa, yapsınlar da herkes bir görsün. Yapılan işler, başarılar, marka değeri, kulübün havası…

Bir insanın zekası cevaplarından değil;
sorduğu sorulardan anlaşılır.Albert Einstein

Ahmet Nur Cebi Fikret Orman

Fikret Orman: Bize bunlar yapılırken, kimse yoktu

Yüzde 90 dolulukla oynanan bir stadyum. Biz o günün değerlerine göre çok yüksek fiyatla VIP’ten bilet satıyorduk. O haldeyken Beşiktaş inanılmaz derece yanlış yönlendirilerek, sadece şahsi egolar yüzünden 3, 4, 5, 6. şampiyonluklara giden, ligi domine eden bir kulüp haline gelecekken, tam anlamıyla bir kumpas operasyonuyla bizi çok kötü bir yere getirdiler.

“Ufak tefek şeylerdeki gerçekliğe kayıtsız kalan kişilere daha önemli konularda güvenilemez.”Albert Einstein

Ben çok üzüldüm. 2-3 üzgünlüğüm var. Bir tanesi bunları yapanları tanıyor ve benimle çalışıyor olması. Bunlar bir parçası, bütünü değil ama bir parçası. İkincisi de Beşiktaş camiasının, sigarasını yaktı herkes seyretti.

Şimdi seçim var, toplantı yapılıyor. Bize bunlar yapılırken, kimse yoktu. Toplantı yapıldığını da görmedim. Ben il il gezdim, “Sahip çıkın başkanınıza” diye. Ortaya şu çıktı, bu yapılanların hepsinin bir kumpas olduğu ve bunu yapanların hiçbir becerisinin olmadığı ortaya çıktı. Bu benim içimdeki kırgınlığı ortadan kaldırdı mı, kaldırmadı.

Ama ben çok eski Beşiktaşlıyım, hayatım bu kulübün içinde geçti. O yüzden Beşiktaş’a kırınılmaz. Ama biraz zaman iyi gelecek diye düşünüyorum. Ben de o zaman içerisindeyim. Bu süreç içerisinde kendimle, işlerimle, çocuklarıma ilgilenme fırsatı buldum. Bu yapılan dedikodular falan kurtulduk. Biz de normal hayatımıza döndük. Huzurlu, iyi bir süreç yaşıyorum kendi açımdan.”

Fikret Orman'ın Ahmet Nur Çebi'nin kendisi hakkındaki açıklamaları

Ahmet Nur Çebi’nin kendisi hakkındaki açıklamaları

“Ben bir defa bir televizyon programı yaptım. O televizyon programı yaptığım arkadaşlar, kendileri de dahil olmak üzere tesislere giriş yasak durumunda kaldılar. İkinci yaptığım programda, istifa etmeden evvel, Avrupa maçında 3-2 yenildiğimiz maçtan evvelki gün yapılan röportaj.

Onlar pazar günü yayınladılar. Onun haricinde ben bir yerde röportaj yapmadım. Neden yapma ihtiyacım duydum bu röportajları çünkü sistematik olarak beni bir yalanı, iftiranın, algının içine attılar. Bunlar şimdi ortaya çıkıyor. Hep masumu oynayan bir yapı.

Ben Fikret Orman’a hırsız demedim diyor. Hasan Arat‘la konuşmasında ama hırsızlardan hesap sor dedi diyor. Onun aklı yetmez benim aklıma. Mesele diyor ki, “2 milyon dolar almışım Beşiktaş’tan, hırsızlık mı yaptım ben” diyor. O bir algı. O şimdi algıyla, 102 milyon euro Allah Allah…”

Fikret Orman “KPMG’ye hayatlarının en büyük davasını açacağım”

“Ortada bir rapor yapıldı. Ben o rapor Beşiktaş’a kaç kere geldi, kaç kere gitti biliyorum. O raporların nasıl yapıldığını da biliyorum. Bu davalar bitsin KPMG’ye hayatlarının en büyük davasını açacağım.

Nasıl yapıldığını da biliyorum, sorular sormuşlar, sorular sordukları kişi kim, parayla oynatılan bir müsvedde, ismini anmayayım. İkincisi Beşiktaş’la davası olan kişiler, üçüncüsü benden nefret edenler. 102 milyon euro algı, 102 milyon euro…

Beşiktaş’ta 120 euro, 102 milyon doları değil, 102 euro’yu bir yerden bir yere versen, 102 bin kişiden dinlersin. Bunlar haksız iftira olarak rahmetli Şafağa da bana da yapılanların ne olduğunu biliyorlar. Hep iftira. Beşiktaş bir maç kaybediyor, yandık diyorum.

Ver bir tane yalan bilgi kumpasçıya, kumpasçının anonsçusu var bir tane tek işi var; ben. Maça gelmez, yazı yazmaz, hiçbir şey yapmaz. Kimden bahsettiğimi biliyorsunuz, bir tane işi var. Fikret Orman’la ilgili haber yapmak gerekli olan kişiye gönderiyorlar, o da yayıyor.

Aradan zaman geçiyor bir daha Beşiktaş kaybetsin, yandık yarın yine bir şey çıkacak diyorum. Hep algı. Algılarla bizi öyle bir yere getirdi ki Çebi, artık Çebi demeyeyim, Ahmet! Artık Beşiktaş başkanı falan değil, pazar günü yolcu abbas!

Öyle bir yere getirdi ki, hep millete onu empoze ediyor, “Ben demedim, ben dosyayı yaptırmadım, ben davayı açmadım” diyor. Hep mağdur! Zavallı ya, mağdur! O yapmadı! Hiçbir şeyi o yapmıyor, peki kim yaptı?

Davayı kim açtı, bir hukuk bürosu açtı, hukuk bürosuna yetkiyi kim verdi? Sen KPMG’ye rapordaki yazılan bilgileri veren sen, o adamlara sordurtan sen! Yok öyle olmadı, adamlar yolda geçiyordu, KPMG de yoldan çevirdi bunları, “Aa yolda geçerken bir adam buldum, bu nasıl oldu dedi, o da anlattı!”

Bırakın ya bu işleri! Direkt kumpas kurdular. Ben bağırtmadım! Yer veriyorum, Uşak’a gittim ben, orada bir okul açılışı, orada çocukları getirip bağıttılar. Bağırtan bu!

Yanındaki o genel sekreteriyle, oradaki dernekle birlikte, ben bilmiyor muyum bunları! Ben yapmadım, ben etmedim, kim yaptı bunu?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu